Dziadek skazany za gwałcenie 6-letniej wnuczki na 3,5 roku

Karol Kwiatkowski5 grudnia, 202213 min

Wyrok 3,5 roku więzienia usłyszał 77-letni Zygmunt W. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Przemyślu skazał go za doprowadzenie przemocą, więcej niż jeden raz, swojej 6-letniej wnuczki do obcowania płciowego. Wyrok nie jest prawomocny – donosi portal WP.pl.

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że w  poniedziałek przed przemyskim sądem okręgowym zakończył się proces mężczyzny. Nie wiadomo o co wnioskowali w mowach końcowych prokurator i obrona oskarżonego, bowiem proces, z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej dziewczynki, toczył się przy drzwiach zamkniętych. Nie jest znane ustne uzasadnienie poniedziałkowego wyroku.

Sąd w Przemyślu skazał 77-letniego Zygmunta W. za zarzucane mu czyny na 3,5 roku więzienia. Mężczyzna ma także zapłacić pokrzywdzonej dziewczynce 10 tys. zł nawiązki – czytamy na portalu.

Decyzją sądu dziadek nie może też przez 10 lat kontaktować się z pokrzywdzoną i zbliżać do niej na odległość mniejszą niż 10 metrów. Musi też opuścić na okres 10 lat dom, w którym mieszkał wspólnie m.in. z pokrzywdzoną wnuczką i jej rodzicami.

Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje złożenie apelacji od wyroku.

Źródło: Wirtualna Polska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    7 grudnia, 2022 at 10:48 am

    Gdyby była KS, czyli kara główna nie byłoby tego typu przewinień etc.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk