Rzecznik KGP: uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości przebiegały nadzwyczaj spokojnie

Karol Kwiatkowski12 listopada, 202213 min

Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości przebiegały nadzwyczaj spokojnie – powiedział na konferencji rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości – jak powiedział insp. Mariusz Ciarka – było ponad 20 zgłoszeń ws. marszów; nie wszystkie się odbyły. „Ze strony policji zabezpieczeń było dużo” – powiedział.

Podkreślił, że praca policji na tym się nie kończy, ponieważ „zadania po marszu polegają na zabezpieczeniu bezpieczeństwa osobom z niego powracającym”.

Zdaniem rzecznika KGP na obchody do Warszawy przybyły tysiące osób, które „muszą teraz bezpiecznie wrócić do domu. Tak więc na chwilę obecną nie mówimy o zakończeniu działań, bo zabezpieczenia na terenie kraju i Warszawy jeszcze mają miejsce” – powiedział Ciarka.

Rzecznik, w imieniu Komendanta Głównego Policji, podziękował za to, że „ten dzień rodacy świętowali tak, jak należało z oddaniem szacunku i przywiązaniem do tradycji, związanej z odzyskaniem niepodległości” – przekazał.

Podkreślił, że zdaniem warszawskiej policji, uroczystości przebiegały „nadzwyczaj spokojnie” – ocenił.

Podziękowania skierowano też pod adresem funkcjonariuszy policji, którzy „gdy inni mogą świętować podczas wydłużonego weekendu i odpoczywać, musieli być na służbie i zapewnić bezpieczeństwo nam wszystkim. To jest kawał dobrej roboty, którą wykonują polscy policjanci” – oświadczył.

W tym roku – jak powiedział Ciarka – służby mundurowe musiały brać pod uwagę inne zagrożenia, jak wojna na Ukrainie.

„Braliśmy pod uwagę różnego rodzaju zagrożenia terrorystyczne i prowokacje. Jak widać, dzięki działaniom policjantów, którzy współpracowali z innymi służbami, potrafiliśmy zapewnić bezpieczeństwo” – oświadczył.(PAP)

autorzy: Ewa Bąkowska, Bartłomiej Figaj

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł Kopeć

  12 listopada, 2022 at 2:10 pm

  Ps. Lewica homo sovieticus obca agentura służby donosiciele „pożyteczni idioci” – kremla sputnika Niemiec UE Rosji + komuna esbecja socyalisci PRL bis… etc.
  Wszyscy oni wściekli jak diabli!
  Cha cha cha
  Na pohybel czerwonym draniom!

Leave a Reply

Koszyk