Policja zatrzymała b. księdza Jacka M. – jednego z organizatorów wrocławskiego Marszu Niepodległości

Karol Kwiatkowski11 listopada, 202223 min

Policja zatrzymała w piątek Jacka M., byłego księdza, jednego z organizatorów wrocławskiego Marszu Niepodległości, który w piątek wieczorem ma przejść ulicami Wrocławia. Marsze organizowane przez M. w poprzednich latach były rozwiązywane z powodu głoszenia haseł ksenofobicznych.

Jak przekazał w piątek PAP rzecznik dolnośląskiej policji Łukasz Dutkowiak, M. został zatrzymany w piątek we Wrocławiu. „Policjanci, mając na uwadze bieżące ustalenia i informacje o mogących wystąpić zagrożeniach, na podstawie art. 15 punkt 1 ustęp 3 Ustawy o Policji, podjęli decyzję o zatrzymaniu Jacka M. Czynności te są obecnie kontynuowane” – powiedział Dutkowiak. Dodał, że więcej informacji będzie udzielał po zakończeniu czynności z M.

Przepis, na który wskazuje rzecznik dolnośląskiej policji, mówi o tym, że policja ma prawo zatrzymać osoby „stwarzające w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia”.

Jacek M. były wcześniej skazywany m.in. za rasistowskie i homofobiczne wypowiedzi oraz za nawoływanie do nienawiści wobec osób pochodzenia żydowskiego.

M. miał przewodzić wrocławskiemu Marszowi Niepodległości, który w piątek wieczorem ma przejść ulicami stolicy Dolnego Śląska. Marsz organizowany jest pod hasłem „Polak w Polsce gospodarzem”; w mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że ma on mieć wydźwięk antyukraiński.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Paweł Kopeć

  12 listopada, 2022 at 1:57 pm

  Xiadz Jacek Miedlar pogubił się…
  Szkoda chłopa…
  Opowiada głupoty.
  I dalej xiadz… święcenia ważne; na całe życie jak chrzest; czy się to komu podoba, czy nie. Do kogo on ma wciąż pretensje!?… nie do siebie!?
  To pycha, czyli grzech ciężki (vide Boska Komedia, Dante etc.)
  Jeszcze wziął sobie babę… cha cha cha
  Ps. Xieze, a może jednak polonizacja Ukraińcow!?

  • Paweł Kopeć

   12 listopada, 2022 at 2:01 pm

   XIEŻE Jacku M.
   Pisałem do Ciebie.
   Nie odpowiedziałeś.
   Pycha bis!?
   Wiesz lepiej!?
   Co!?

Leave a Reply

Koszyk