Szef PO do ministra Czarnka: pan nie jest od kontrolowania polskiej szkoły

Magdalena Targańska5 listopada, 202214 min

Pan nie jest od kontrolowania polskiej szkoły, polskich dzieci i nauczycieli – zwracał się w sobotę szef PO Donald Tusk do ministra edukacji Przemysława Czarnka. To my, rodzice, dziadkowie, babcie, mamy, nauczyciele, uczniowie – to my jesteśmy od kontrolowania władzy – podkreślił polityk.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Sandomierza mówił m.in o przegłosowanej w piątek w Sejmie nowelizacji Prawa oświatowego oraz o dyskusji w Sejmie na ten temat.

„Tak na prawdę to co rzuciło się wszystkim w oczy i w uszy, chociaż brzmiało to aż nieprawdopodobnie, to to, że pan minister Czarnek zamówił i opłacił jakieś ankiety, w których pyta uczennice i uczniów o najbardziej intymne kwestie dotyczące ich ciała, ich seksualności” – powiedział szef PO. „Pana ministra interesuje, co oni robią pod kołdrą” – zaznaczył.

Jak dodał, nie wie dlaczego jak Kaczyński jeździ po Polsce to musi podczas każdego spotkania coś mówić, że „o piątej będzie Zosią, o siódmej będzie Zdzisiem”. „To jest oczywiście poza granicą dobrego smaku, to jest nacechowane pogardą. Ale tak poza tym coś dziwnego dzieje się w jego głowie” – mówił Tusk. Wspomniał też o słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, „który uważał za stosowne powiedzieć, że kiedyś była czerwona zaraza a teraz jest tęczowa zaraza”.

„Co im się w tych głowach kitłasi. Dlaczego oni mają na tym punkcie jakąś zupełnie niestandardową obsesję. Dlaczego chcą tak bardzo kontrolować nasze życie, życie naszych dzieci w każdym aspekcie. Dlaczego chcą każdemu zaglądać po kołdrę?” – pytał Tusk.

„Panie Czarnek, pan nie jest od kontrolowania polskiej szkoły, polskich dzieci i nauczycieli. To my, rodzice, dziadkowie, babcie, mamy, nauczyciele, uczniowie – to my jesteśmy od kontrolowania władzy – podkreślił lider PO.

Wskazał, że sprawa jest bardzo poważna, bo dotyczy dzieci i to jest walka o ukształtowanie ich osobowości, poglądów. „To jest walka, którą Czarnek i PiS wytoczyli z całą determinacją o zmienianie naszych dzieci na ich modłę” – dodał.

Sejm uchwalił w piątek nowelizację Prawa oświatowego dotyczącą m.in. zasad działalności organizacji i stowarzyszeń w szkołach i przedszkolach, a także wprowadzającą zmiany w edukacji domowej. Nowelizacja trafi teraz do Senatu. (PAP)

Autorzy: Marta Stańczyk, Wiktor Dziarmaga

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • Paweł Kopeć

    5 listopada, 2022 at 5:42 pm

    Tym bardziej ty towarzyszu DT!
    Co jesteś cały za pieniądze polskich podatników!
    Bo swoich nie masz!

Leave a Reply

Koszyk