Minister Czarnek o Donaldzie Tusku: realizuje swój program: kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać

Magdalena Targańska5 listopada, 202216 min

Donald Tusk po raz kolejny realizuje swój program wyborczy: kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać, bo inaczej nie wygra – powiedział PAP minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do sobotniej wypowiedzi lidera PO. Zapowiedział, że Tusk odpowie przed sądem.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Sandomierza nawiązywał w sobotę m.in. do przegłosowanej w piątek w Sejmie nowelizacji Prawa oświatowego, a także do ankiet z projektu badawczego realizowanego w Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie.

Komentując wypowiedź lidera PO, szef MEiN powiedział PAP w sobotę, że „pan Donald Tusk po raz kolejny realizuje swój program wyborczy – kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać, bo jak nie będzie kłamał to nie wygra wyborów”. „Tak mu powiedział kiedyś Janusz Palikot i tak to robi” – powiedział minister.

Dodał, że „jako minister edukacji i nauki, finansuje z pieniędzy z budżetu państwa badania naukowe w Polsce, również te dotyczące uczelni szczecińskiej, za którymi stoi poseł Jacek Kurzępa”.

„To, że finansuje badania naukowe, to nie oznacza, że odpowiadam za jakiekolwiek pytania, które stawia się w ankietach w tych badaniach” – zaznaczył minister Czarnek. Stwierdził, że „Tusk o tym doskonale wie, ale potrafi tylko rzucać błotem”. „Kłamca również na ten temat odpowie przed sądem” – zapowiedział.

Zaznaczył, że w nowelizacji prawa oświatowego „chodzi o to, by to rodzice kontrolowali szkołę, by organizacje, które Tusk chce wpuszczać wraz ze swoimi rewolucjonistami do szkół, powiedziały – czego chcą uczyć polskie dzieci”. „Tymczasem on nie chce, żeby organizacje mówiły, czego chcą uczyć polskie dzieci” – ocenił.

„Niech się nauczy podstaw prawa oświatowego, wtedy będę z nim dyskutował” – powiedział o liderze PO minister Czarnek. „Z kłamcą nie ma dyskusji” – dodał.

Tusk mówił w sobotę, że „to, co rzuciło się wszystkim w oczy i w uszy, chociaż brzmiało aż nieprawdopodobnie to to, że pan minister Czarnek zamówił i opłacił jakieś ankiety, w których pyta uczennice i uczniów o najbardziej intymne kwestie dotyczące ich ciała, ich seksualności”. „Pana ministra interesuje, co oni robią pod kołdrą” – stwierdził.

„Panie Czarnek, pan nie jest od kontrolowania polskiej szkoły, polskich dzieci i nauczycieli. To my, rodzice, dziadkowie, babcie, mamy, nauczyciele, uczniowie – to my jesteśmy od kontrolowania władzy – podkreślił lider PO.

Wskazał, że sprawa jest bardzo poważna, bo dotyczy dzieci i jest to walka o kształtowanie ich osobowości o poglądów. „To jest walka, którą Czarnek i PiS wytoczyli z całą determinacją o zmienianie naszych dzieci na ich modłę” – dodał Tusk.

W odpowiedzi szef MEiN napisał na Twitterze, że „wolność badań i nauki może Donalda Tuska frustrować – to zrozumiałe”. „Jego bezczelne kłamstwa w każdej jego wypowiedzi na mój temat niedługo zatkają polskie sądy” – ocenił minister Czarnek. „Pan Tusk ma jakąś obsesję? Te kłamstwa, obalone wczoraj przez profesora Kurzępę z sejmowej mównicy, wyjaśnię przed sądem” – przekazał minister. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

Leave a Reply

Koszyk