Będzie waloryzacja emerytur i rent, gwarantowana podwyżka 250 zł

Magdalena Targańska18 października, 202212 min

Przyszłoroczna waloryzacja emerytur i rent będzie z gwarantowaną podwyżką co najmniej 250 zł – przekazał we wtorek po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki.

Rząd zajął projektem nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i niektórych innych ustaw. Zakłada on podwyższenie wysokości najniższej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinnej i socjalnej, a także najniższej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy.

„Solidarność, solidarność międzypokoleniowa, solidarność w polityce społecznej, to jest trzon naszej polityki, to podstawowy element, fundament całej naszej polityki. Podobnie jak to, że kiedy mamy czas kryzysu, kiedy wszystkim jest trudniej, staramy się pomagać jeszcze bardziej, nie zostawiamy ludzi samych sobie” – powiedział szef rządu.

Premier zaznaczył, że wyrazem tego jest m.in. planowana kwotowo-procentowa waloryzacja rent i emerytur, a także 13. i 14. emerytura, dodatki do ciepła i do węgla, a także zamrożenie cen energii elektrycznej.

„Wzrost emerytury co najmniej o 250 zł to nasze zobowiązanie” – przekazał premier. (PAP)

Autorzy: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Rafał Białkowski

 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • Dr. Pavl Kopetzky

    18 października, 2022 at 5:01 pm

    Jednak to nie zmienia faktu, iż system zusowski, jeszcze przedwojenny, jest chory, zadłużony, zbankrutowany, na stałym, wieloletnim, zasilaniu finansowym ze strony budżetu państwa.
    Socyalizmu nie da się naprawić czy uzdrowić, tylko można/trzeba zlikwidować jak PRL.
    To jest pewnik i stała jak przyroda, fizyka, matematyka.

Leave a Reply

Koszyk