Papież powołał znaną „aborcjonistkę” do Papieskiej Akademii Życia

Karol Kwiatkowski18 października, 202213 min

Papież Franciszek powołał 14 nowych członków zwyczajnych do Papieskiej Akademii Życia i sześciu nowych członków rady zarządzającej, m.in. wśród członków zwyczajnych znalazła się Mariana Mazzucato, znana zwolenniczka aborcji na życzenie.

Mazzucato to włosko-amerykańska ekonomistka, profesor ekonomii University College London i Uniwersytetu Sussex, oraz członkini Rady Doradców Ekonomicznych Szkocji. Wszystko by było dobrze, gdyż jej dorobek naukowy jest nie do podważenie, gdyby nie jej poglądy na temat aborcji.

Ekonomistka, mianowana na członka zwyczajnego Papieskiej Akademii Życia, opowiada się jawnie za aborcją na życzenie. „Bezpieczna aborcja to opieka zdrowotna. Ratuje życie. Ograniczanie go prowadzi kobiety i dziewczęta do niebezpiecznych aborcji, co prowadzi do komplikacji, a nawet śmierci. Dowody są niepodważalne” – napisała w mediach społecznościowych. A tylko jedna z jej wielu popierających aborcję wypowiedzi.

Zgodnie ze zrewidowanym statutem Papieskiej Akademii Życia, ogłoszonym przez papieża Franciszka w 2016 r., członkowie zwyczajni „są mianowani na pięcioletnią kadencję przez Ojca Świętego, po wysłuchaniu opinii Rady Zarządzającej i na podstawie ich kwalifikacji akademickich, udowodniona uczciwość zawodowa, fachowość zawodowa i wierna służba w obronie i promocji prawa do życia każdej osoby ludzkiej”.

„Spoglądając na cały pontyfikat Franciszka, od dawna nie ulega dla mnie wątpliwości, że jest to papież Szatana… Nominowanie do Papieskiej Akademii Życia fanatycznej lewackiej aborcjonistki, zwolenniczki neomarksistowskiej przebudowy świata, tylko potwierdza tę opinię…” – skomentował tę nominację i pontyfikat papieża Franciszka znany polski pisarz, Jacek Piekara.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Dr. Pavl Kopetzky

  18 października, 2022 at 1:10 pm

  Nowa religijna/teologiczna poprawność… jak polityczna /PC/ AD 2022?!
  Demokracja uber alles!?
  Ech ta Ameryka południowa…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk