Kukiz o Kuchcińskim jako szefie KPRM: jego nominacja ma służyć załagodzeniu napięć wewnętrznych w PiS

Karol Kwiatkowski10 października, 202213 min

Nominacja Marka Kuchcińskiego na szefa kancelarii premiera ma służyć załagodzeniu napięć wewnętrznych w PiS – ocenił w rozmowie z PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. B. marszałek Sejmu ma objąć nową funkcję w najbliższych dniach.

W ocenie Kukiza, nominacja dla Kuchcińskiego „służy załagodzeniu napięć wewnętrznych w partii, które są rzeczą zupełnie naturalną w tym systemie partyjnym”. „Podobne napięcia były osiem lat temu w Platformie Obywatelskiej” – dodał.

Kukiz stwierdził, że PiS jest potężną partią, która ma różne frakcje, a Kuchciński „na pewno będzie takim łącznikiem z +zakonem PC+”. „Kuchciński ma doświadczenie, jeżeli chodzi o sprawy koordynacji, kierowania, bo przecież był marszałkiem Sejmu” – dodał.

Doniesienia o tym, że Kuchciński ma zostać szefem KPRM – obejmie tę funkcję po Michale Dworczyku, który niedawno złożył rezygnację – potwierdził w czwartek najpierw szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, a potem sam Kuchciński.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w czwartek dziennikarzom, że powołanie Kuchcińskiego na szefa KPRM to jego autorski pomysł. „Poprosiłem pana marszałka Marka Kuchcińskiego o to, żeby współpracował ze mną w tej najbliższej roli, najważniejszej roli jaką jest szef kancelarii” – powiedział premier.

W piątek rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że objęcie przez Kuchcińskiego funkcji szefa KPRM to kwestia kilku dni. Według Terleckiego będzie to miało miejsce prawdopodobnie w poniedziałek.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk