Sondaż/ 57 proc. Polaków przeciwko wpuszczaniu uciekinierów z Rosji

Karol Kwiatkowski2 października, 202213 min

57 proc. Polaków opowiedziało się przeciw wpuszczaniu do kraju tych Rosjan, którzy nie chcą walczyć po stronie Rosji na Ukrainie i uciekają ze swojego kraju przed powołaniem ich do wojska. Przeciwnego zdania jest 24 proc., a 19 proc. nie ma zdania – wynika z sondażu dla wPolityce.pl.

Na zlecenie wPolityce.pl pracownia Social Changes zapytała respondentów, czy powinniśmy wpuszczać do kraju tych Rosjan, którzy nie chcą walczyć po stronie Rosji na Ukrainie i uciekają ze swojego kraju przed powołaniem ich do wojska. Przy wyborze odpowiedzi dopytywano, która z możliwych odpowiedzi jest najbardziej korzystna z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa i toczącej się wojny na Ukrainie.

Zdaniem 57 proc. ankietowanych Polska nie powinna wpuszczać do siebie rosyjskich dezerterów (34 proc. – „zdecydowanie nie”, 23 proc. – „raczej nie”).

Przeciwnego zdania jest 24 proc. pytanych (18 proc. – „raczej tak”, 6 proc. – „zdecydowanie tak”). 19 proc. przyznało, że nie ma zdania w tej sprawie i wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Z sondażu Social Changes wynika ponadto, iż postawy elektoratów największych sił politycznych są do siebie bardzo podobne. Wśród wyborców PiS przeciwnych wpuszczaniu Rosjan na wspomnianych zasadach jest 57 proc. ankietowanych, a zwolenników – 28 proc.

Za wpuszczaniem „dezerterów” rosyjskich do Polski opowiedziało się 55 proc. zwolenników Koalicji Obywatelskiej, a przeciwnego zdania było 34 proc. tej grupy wyborców.

Natomiast wśród zwolenników Polski2050 53 proc. było za przyjmowaniem do Polski Rosjan, którzy nie chcą walczyć po stronie Rosji na Ukrainie, natomiast 33 proc. było odmiennego zdania w tej sprawie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 23 do 26 września 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1088 osób. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Dr. Pavl Kopetzky

  2 października, 2022 at 4:06 pm

  Oczywiście, STOP RUSSIA!
  PS.:
  Good job, tak trzymać, congratulations!
  Jest tylko jeden problem: ta wielość sobowtórów, twarzy tow. Putina z kgb grozi rozdwojeniem jaźni, czyli schizofrenią, co też się stało i padło mu na mózg.
  Rzeźniku, do piekła!
  Hell awaits!
  Jest także inna groźba: prawdopodobnie, gdy nawet wyprze się ich, leninowskich Rosjan z terytorium Ukrainy to i tak będą strzelać, bombardować i terroryzować!
  Trzeba zatem ich do końca zneutralizować…
  Nie ma wyjścia pozytywnego dla bolszewickiej Rosji, głupich Rosjan tow. Lenina i samego ich przywódcę, rozwodnika i kurdupla w jednej osobie, tow. Putina z kgb.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk