Inwestowanie w ETF- podstawowe informacje

Artykuł Sponsorowany29 września, 20225 min

Inwestorzy poszukują zróżnicowanych sposobów na to, aby pomnożyć swój majątek. Pieniądze przechowywane na koncie bankowym tracą swoją wartość, w konsekwencji coraz częściej podejmowane są działania mające na celu zabezpieczenie funduszy. Czym charakteryzują się ETF? Od czego powinniśmy rozpocząć inwestowanie w te fundusze? Gdzie można dokonać ich zakupu? Chcielibyśmy serdecznie zaprosić do lektury poniższego wpisu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Czym charakteryzują się ETF?

ETF to jeden ze sposobów inwestycji na giełdzie, który charakteryzuje się stosunkowo mniejszym ryzykiem. Jest to rodzaj funduszu inwestycyjnego- w dużym stopniu ukazuje stan wybranej giełdy. W Polsce rozwiązanie to jest stosunkowo nowe, jednak szybko zyskuje nowych zwolenników. Innymi słowy są to jednostki, które notowane są na GPW (Giełda Papierów Wartościowych).

Od czego powinniśmy rozpocząć inwestowanie w ETF?

Wielu początkujących zastanawia się, w jaki sposób należy rozpocząć inwestowanie w popularne ETF-y. Kluczowe jest nabycie wiedzy teoretycznej w tym zakresie. Może ona zostać wykorzystana i sprawdzona poprzez wypróbowanie symulatorów lub próbnych kont maklerskich. Bardzo ważne jest, aby koszt prowizji nabywania ETF-ów był niski. Początkujący inwestorzy powinni zdecydować się na handlowanie na płynnych giełdach, bowiem tylko wtedy można mieć pewność w zakresie niskiej różnicy pomiędzy ceną kupna i ceną sprzedaży. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wybieranie funduszy, których termin przechowywania jest dość długi, podobnie jak ich historia. Spadki wartości ETF-ów są w zupełności naturalne- często jest to determinant do nabycia nowych jednostek.

Dlaczego inwestycje w ETF to dobre rozwiązanie?

ETF-y wyróżniają się niskimi kosztami zarządzania. Co więcej, pobierana za zarządzanie funduszem opłata zawiera w sobie już wszystkie inne opłaty. Jeśli są one zarządzane w sposób pasywny, wówczas odzwierciedlają zachowanie wybranego indeksu giełdowego. Możliwości w zakresie kupna i sprzedaży są ogromne- duża płynność powoduje, że realizowanie transakcji nie sprawia większych problemów.

Gdzie można zakupić ETF?

Jednym ze sposobów na nabycie EFT-ów jest zakup ich za pośrednictwem biura maklerskiego na Giełdzie Papierów Wartościowych. Doskonałym przykładem jest Saxo Bank Polska. Alternatywnym rozwiązaniem są również ETF-y pochodzące z zagranicznych rynków. Możliwości w zakresie nabycia są wówczas znacznie szersze, natomiast oferta w każdym przypadku jest regularnie uzupełniana.

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk