Dworczyk odchodzi z rządu

Karol Kwiatkowski29 września, 20222 min

Michał Dworczyk odejdzie z stanowiska szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poinformował w czwartek szef klubu Ryszard Terlecki. Nie będzie natomiast zmiany na stanowisku premiera – dodał polityk.

„Pytanie, które rozumiem jest najważniejszym pytaniem wieczoru. Nie będzie oczywiście zmiany premiera” – powiedział Terlecki na konferencji prasowej po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Pułtusku (woj. mazowieckie).

W ostatnim czasie media informowały, że wewnątrz rządu toczy się spór pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem i szefem MAP Jackiem Sasinem oraz że w niedługim czasie może dojść do zmian w rządzie, łącznie z ewentualną wymianą premiera.

Pytany, czy tak jest w przypadku ministra Michała Dworczyka, powiedział: „Z tego, co wiem, pan minister Dworczyk złożył rezygnację ze swojej funkcji”. Po chwili doprecyzował: „Złożył albo złoży w najbliższym czasie”.

Dopytywany, czy dymisja Michała Dworczyka była warunkiem Solidarnej Polski poparcia wydłużenia kadencji samorządów, Ryszard Terlecki zaprzeczył. Nie odpowiedział na pytanie, jak ocenia pracę Michała Dworczyka.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk