Roger Waters odwołał koncert w Krakowie

Karol Kwiatkowski25 września, 202223 min

Brytyjski muzyk Roger Waters odwołał swój koncert w Tauron Arenie Kraków, planowany na kwiecień. Zgodnie z doniesieniami medialnymi artysta krytycznie wypowiadał się o wsparciu Zachodu dla Ukrainy.

„Menedżer Rogera Watersa postanowił zrezygnować z koncertu w Krakowie bez podawania przyczyny. Dziś wydarzenie znika z afiszy” – powiedział w sobotę PAP Łukasz Pytko z Tauron Areny Kraków.

Według mediów Waters, współtwórca zespołu Pink Floyd, napisał list otwarty do ukraińskiej pierwszej damy Ołeny Zełenskiej, w którym krytykuje państwa Zachodu za wspieranie Ukrainy. Jak twierdzi, dostawy broni to „tragiczna pomyłka”, a Stany Zjednoczone są zainteresowanie tym, aby wojna trwała jak najdłużej. „Ukraińcy bronią swojego kraju i przyszłości swoich dzieci. Jeśli się poddamy, Ukraina jutro przestanie istnieć. Jeśli Rosja się podda, wojna się skończy” – odpisała Watersowi żona prezydenta Ukrainy. Media przywoływały także wypowiedzi artysty niechętne prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi i zapewnienia Watersa, że zależy mu na pokoju.

W związku z planami koncertu Watersa w Tauron Arenie, krakowscy radni Prawa i Sprawiedliwości w tym tygodniu wnieśli pod obrady Rady Miasta projekt rezolucji, w którym chcą uznania Rogera Watersa za persona non grata. W dokumencie radni napisali, że „mając na uwadze zbrodniczy atak Rosji na Ukrainę, a także wychodzące na jaw kolejne zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjskich żołnierzy wyrażają oburzenie tezami i sformułowaniami wygłaszanymi przez pana Rogera Watersa, a związanymi z inwazją rosyjską na Ukrainę”.

W rezolucji radni chcą też uznania za persona non grata każdą osobę, która publicznie zachwala, popiera lub w innej formie wspiera kremlowski reżim.

Nad uchwałą radni mają głosować podczas sesji w najbliższą środę.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Paweł Kopeć

  27 września, 2022 at 1:26 pm

  RW, get lost!
  „Ukąszenie heglowskie„ /CzM/ + „homo sovieticus„.

  Reply

  • Paweł Kopeć

   27 września, 2022 at 1:29 pm

   Tak, bandycka Rosja, ciemni Rosjanie + azjatycki tow. Putin także chcą… tak, tak, pokoju, ale na modłę radziecką, socyalistyczną, komunistyczną, leninowska i stalinowską, nemarxistowską!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk