Wołodymyr Kliczko napisał książkę dla dzieci po niemiecku

Karol Kwiatkowski25 września, 202212 min

Były mistrz świata w boksie Wołodymyr Kliczko napisał wraz z Tatjaną Kiel książkę dla dzieci o sile woli. „Wil, der Wolkenstürmer, und der Traum vom Fliegen” opowiada o ośmioletnim chłopcu, który chce zobaczyć chmury z góry – poinformowało hamburskie wydawnictwo Oetinger Verlag.

W drodze do celu wspierają go zwierzęcy towarzysze i jego przyjaciółka Janne, a także inne postacie. Każde zwierzę inspiruje chłopca swoją indywidualną siłą, aby mógł pokonać przeszkody i opór, a także osiągnąć swój cel dzięki silnej woli i odwadze do podejmowania własnych decyzji.

„Dzieci mają ten wspaniały głód wiedzy i od najmłodszych lat powinniśmy przekazywać im rzeczy, które pomogą im stać się silnymi, odważnymi osobowościami” – powiedział 46–letni Kliczko, cytowany w sobotę przez agencję dpa. Były bokser dodał, że dla niego zawsze ważne jest przekazywanie własnej wiedzy.

W ubiegłym tygodniu w Poczdamie Wołodymyr Kliczko odebrał przyznaną narodowi ukraińskiemu nagrodę M100 Media Award. Przy tej okazji organizatorzy wydarzenia przypomnieli, że brat mera Kijowa Witalija Kliczki jest jedną z najbardziej znanych i wpływowych osób na Ukrainie. Na początku rosyjskiej inwazji porzucił swoje życie jako odnoszący sukcesy przedsiębiorca i trener w Niemczech i od tego czasu walczy o niepodległość, demokrację i wolność w swojej ojczyźnie. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    27 września, 2022 at 1:25 pm

    Lepiej było po ukraińsku a nie po szwabsku, unijnie, bo to jak po rusku i rosyjsku, radziecku.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk