Putin ogłasza częściową mobilizację

Karol Kwiatkowski21 września, 202232 min

Rosjanie, którzy mają doświadczenie wojskowe i służą w rezerwie mają zostać wcieleni do armii. Dekret Putina wchodzi w życie dzisiaj.

Putin w pierwszych zdaniach orędzia, wygłoszonego w środę rano, zwraca się do „obywateli republik ludowych”. Obok donieckiej i ługańskiej mówi o nieistniejących republikach w Zaporożu i Chersoniu. Mówi, że NATO od lat dąży do zniszczenia Rosji, więc Rosja ma prawo się bronić.

Zdaniem Putina Zachód przekroczył wszelkie czerwone linie. Oskarża Zachod o przekazanie Ukrainie broni do ataków na cele w Rosji. – Chciałbym przypomnieć, że Rosja ma nowoczesną, niszczycielską broń i gdyby doszło do ataku na nasz kraj, użyjemy wszelkich dostępnych środków. Nie blefuje – mówił. I zaraz po tym oskarżył NATO, że stosuje wobec Rosji „nuklearny szantaż”.

– Poborowi podlegać będą tylko obywatele będący obecnie w rezerwie, a przede wszystkim ci, którzy służyli w Siłach Zbrojnych, posiadają określone specjalności wojskowe i odpowiednie doświadczenie – poinformował Putin.

Zapowiedział również, że Rosja została poproszona o udzielenie wsparcia przy przeprowadzeniu referendów w we wschodnich obwodach Ukrainy. Putin zapowiedział, że Moskwa zrobi wszystko, by głosowanie przebiegło bezpiecznie.

Jak wybrać odpowiednią kancelarię prawną do poprowadzenia sprawy frankowej?

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • PI Grembovitz

  21 września, 2022 at 12:10 pm

  Czyli tow. WW Putin z kgb chciał zostać Stalinem a stał się Hitlerem… jego samobójstwo jako koniec to będzie akt definitywny, ostateczny w bunkrze?!
  Czerwona od własnej krwi Rosja po raz kolejny sama sobie gotuje – zgotowała sobie właśnie śmierć. Teraz już na pewno i naprawdę.
  Leninowska i bolszewicka Rosja radziecka bis znowu chce walczyć z Zachodem; wcześniej była przez niego dozbrojona /UE Niemiec, czyli przez Francję, Niemcy, lewicę, socyalistów, komunistów, soc/demokratów etc./.
  Głupie czasy.

  Reply

  • PI Grembovitz

   21 września, 2022 at 12:32 pm

   Czyżby to była i jest kolejna rosyjsko-rusko-radziecka rewolucja bolszewicka, październikowa, narodowa i komunistyczna?! I tak śmierć im jest przypisana.
   Tow. Putin – bękart nkwd, ZSRR, Stalina, II wojny światowej jako wyrzutek z ulicy Petersburga, kurdupel i rozwodnik głupio zaczął już dawno, kiedyś /Czeczenia, Gruzja/, więc i głupio skończy. Śmiercią swoją, najbliższych i dalszych.
   „Lepiej zapobiegać niż leczyć„.
   Rosja – Rosjanie – Putin nie wygrają z całym Zachodem czy prawie całym światem.
   Polegną, ale tak chcieli. Bez przebaczenia i bez wytchnienia.
   Głupie było to całe gadanie, jaki to jest chory ten Putin, niepotrzebna strata czasu i uwagi, zamiast dozbrajania się i walki na śmierć i życie.

   Reply

 • PI Grembovitz

  21 września, 2022 at 3:29 pm

  A więc ten czerwony dureń z kremla chce nadal ciągu dalszego wojny!
  Świecie otrząśnij się, jest okazja, aby to wreszcie uporządkować, zapłacić i odkupić; każdemu wg miary, potrzeb i okoliczności.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk