Niedzielski: jestem do dyspozycji premiera i prezesa partii

Magdalena Targańska5 września, 202212 min

Nie wiem, ile prawdy jest w plotkach o mojej dymisji; zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba. Jestem do dyspozycji premiera i prezesa partii – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ był pytany w RMF FM o spekulacje medialne, że miałby pożegnać się ze stanowiskiem.

Media spekulowały w ubiegłym tygodniu, że w ramach rekonstrukcji rządu odejść miałby m.in. minister zdrowia. Jako jego następcę wskazywano dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego gen. prof. Grzegorza Gieleraka.

Na pytanie, czy odchodzi z rządu, Niedzielski odparł: „decyzję o odejściu z rządu zawsze podejmuje premier i lider polityczny”.

Na uwagę, że można odejść na własną prośbę, szef MZ zaznaczył, że „sam żadnej takiej decyzji nie podjął”. „Ja jestem ciągle oceniany, (…) oceniany w bardzo sposób wyeksponowany” – dodał.

Indagowany, czy plotki o jego odejściu są prawdziwe, minister odpowiedział, że „jest cały czas do dyspozycji pana premiera, do dyspozycji prezesa partii”.

„Nie wiem, ile jest w tym (prawdy – PAP). Zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba, o ile pamiętam, pan generał Gielerak. (…) Nie wiem, jakie jest źródło” – powiedział.

Niedzielski został powołany na urząd ministra zdrowia 26 sierpnia 2020 r., wcześniej był prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • Paweł Kopeć

    5 września, 2022 at 4:06 pm

    Ta nadgorliwość i fanatyzm w leczeniu, gdy nie jest się lekarzem…
    Dziwne.
    Experyment się nie udał.

Leave a Reply

Koszyk