Lider Black Lives Matter oskarżony o kradzież 10 milionów dolarów

Karol Kwiatkowski5 września, 202211 min

Gdy ruch Black Lives Matter zaczął lawinowo zdobywać popularność, na konta aktywistów płynęły miliony dolarów. Teraz jeden z liderów działający w Global Network Foundation został oskarżony przez kolegów o kradzież ponad 10 milionów dolarów z darowizn – informuje portal TVP Info.

Jak podaje TVP Info za amerykańskimi mediami, wniosek w tej sprawie trafił już do sądu w Los Angeles.

Oskarżyciele przekonują, że Shalomyah Bowers w nieuczciwy sposób zrządzał składkami przelewanymi na konta aktywistów działających non-profit. Ocenili, że lider Black Lives Matter wykorzystywał wspólne środki jako „osobistą skarbonkę”.

Podkreślają, że gdy część aktywistów walczyła o swoje prawa na ulicach, inni jak Shalomyah Bowers, „w swoich biurach wymyślali plan oszustwa”.

Źródło: TVP Info

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł Kopeć

  5 września, 2022 at 3:51 pm

  BLM to od lat największa światowa, organizacja przestępcza: dzika, rasistowska, chamska, kłamliwa, oszukańcza, nietolerancyjna, złodziejska, bandycka, nienawistna, dwulicowa i znowu… przestępcza! Od początku do końca – jej założenia, idee, praxis, persony, hasła, obyczaje; wszędzie i zawsze, zresztą nie tylko w stosunku do białych /vide: Afryka, USA, Skandynawia, Europa/, lecz i kobie, dziewcząt, dzieci; bogatych, wykształconych, wierzących, konserwatywnych, prawicowych, centrowych, bezpartyjnych, partyjnych, nielewicowych, normalnych – po prostu innych.
  Krew na rękach i piana w ustach.
  Dla niej i dla nich tylko KK!
  Por. Twitter Adama Gwiazdy /Paryż, Francja/.

Leave a Reply

Koszyk