Warszawa: wzmożone kontrole policyjne w ostatni weekend wakacji

Karol Kwiatkowski26 sierpnia, 20223 min

Stołeczna policja w ostatni weekend wakacji spodziewa się dużego ruchu na drogach i zapowiada, że będzie prowadzić wzmożone kontrole, zwłaszcza na trasach wjazdowych do Warszawy. Ze względu na handlową niedzielę służby przewidują też zwiększony ruch w okolicach centrów handlowych.

„Kierowcy powinni spodziewać się zarówno kontroli statycznych, jak i dynamicznych, z użyciem nieoznakowanych radiowozów” – powiedziała PAP sierż. sztab Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się kierowcy oraz ich trzeźwość. „Patrole będzie można spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, a zwłaszcza na trasach wjazdowych do miasta” – podkreśliła oficer prasowa.

Policja tradycyjnie apeluje nie tylko o rozsądek i przestrzeganie przepisów, ale i odpowiednie planowanie podróży. Wzmożony ruch może bowiem oznaczać korki w godzinach popołudniowych. Warto więc wyjechać wcześniej i uniknąć największych zatorów, by dotrzeć do celu bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu.

Służby zwracają też uwagę, że ze względu na niedzielę handlową i zakupy związane z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, wzmożonego ruchu trzeba się spodziewać w okolicy centrów handlowych. Osoby, które chcą uniknąć korków i bez problemów znaleźć miejsce parkingowe, powinny rozważyć przełożenie wizyty w sklepie na inny termin.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk