Sąd odrzucił odwołanie prezydenta Warszawy od decyzji o cykliczności Marszu Powstania Warszawskiego

Magdalena Targańska21 lipca, 202212 min

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił w czwartek odwołanie prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego od decyzji wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodą na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości do 2024 roku.

„Dzisiaj o godz. 13.30 w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa z powództwa prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego. Dotyczyła ona odwołania od decyzji Wojewody Mazowieckiego, który wyraził zgodą na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości do 2024 roku. Sąd po rozpatrzeniu sprawy odrzucił odwołanie” – poinformował rzecznik Rot Marszu Niepodległości, Sebastian Sikora.

Sąd w uzasadnieniu wyjaśnił, że odwołanie do niego przysługuje jedynie od decyzji o zakazie zgromadzenia. „W niniejszej sprawie brak jest przedmiotu zaskarżenia, nie zapadła bowiem decyzja o zakazie zgromadzenia. Z tych względów, Sąd odrzucił odwołanie prezydenta Warszawy, uznając brak potrzeby merytorycznego rozpatrzenia odwołania” – napisano w uzasadnieniu.

Organizatorzy marszu zachęcają do udziału w marszu, który odbędzie się już po raz 11. Wydarzenie rozpocznie się 1 sierpnia o godzinie 17 (godzina W) na rondzie Dmowskiego, z którego uczestnicy udadzą się ulicami stolicy na plac Krasińskich, gdzie odbędzie się koncert. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

Leave a Reply

Koszyk