Białostocka kuria: po publikacjach medialnych zawieszony rzecznik kurii

Karol Kwiatkowski16 lipca, 20222 min

W związku z ukazaniem się informacji w mediach białostocka kuria zawiesiła księdza rzecznika kurii – poinformowała w sobotę kuria w komunikacie. Współpracę z księdzem zawiesiła też redakcja TVP.

W sobotę na łamach Gazety Wyborczej ukazał się artykuł o obscenicznych wiadomościach, jakie ksiądz, rzecznik białostockiej kurii, miał wysyłać nieznajomej kobiecie. Gazeta opublikowała treść wiadomości, a także filmiki, jakie ksiądz miał wysyłać kobiecie.

Na artykuł w sobotę zareagowała Kuria Metropolii Białostockiej, która wydała komunikat w tej sprawie.

„Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w związku z ukazaniem się informacji medialnych dotyczących ks. Andrzeja Dębskiego, decyzją abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, został on natychmiast zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej” – napisano w komunikacie, który został podpisany przez wicekanclerza kurii ks. Ireneusza Kozińskiego.

Współpracę z księdzem zakończyła też Redakcja Audycji Katolickich TVP, która na Twitterze wyraziła „oburzenie skandalicznym zachowaniem” księdza i poinformowała o natychmiastowym zakończeniu współpracy przy programie „Ziarno” i innych produkcjach. Podała też, że wycofała z emisji odcinki „Ziarna” i wszelkie materiały z udziałem księdza. (PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk