Małgorzata Jacyna-Witt zawieszona w prawach członka PiS

Radna Małgorzata Jacyna-Witt decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego została w środę zawieszona w prawach członka PiS – poinformował na Twitterze sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

„Równocześnie prezes PiS skierował wniosek do rzecznika dyscyplinarnego PiS o wszczęcie postępowania” – dodał Sobolewski.

Radna, przewodnicząca klubu PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego, Małgorzata Jacyna-Witt, zamieściła w niedzielę wpis na Twitterze wraz ze swym zdjęciem z pola golfowego.

„Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z Prawem i Sprawiedliwością na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z trzech najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, Joe Biden Ivanka Trump i jej mąż” – napisała Jacyna-Witt.

Wpis radnej wywołał falę krytyki. „Kiedy snobizm wejdzie za mocno…” – skomentowała znana publicystka Kataryna. „Bo ja jestem elitą, a Pani jest +pseudoelitą+ – zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie” – odpisała jej Jacyna-Witt. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł Kopeć

  13 lipca, 2022 at 1:33 pm

  Ona ma rację! To już w golfa /i w golfie/ nie można sobie za/grać?!
  Mamy być wszyscy polskimi dziadami?!
  I bez tzw. „politycznej poprawności„ – w skrócie PC jak PC – proszę!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk