Policja: kierowca autobusu wycieczkowego, który uderzył w drzewo był trzeźwy

Karol Kwiatkowski27 czerwca, 20223 min

Kierujący autobusem wycieczkowym, który na wysokości Ogorzelec zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo był trzeźwy – poinformowała PAP rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Do wypadku doszło przed godz. 17 w miejscowości Ogorzelec w powiecie kamiennogórskim na trasie DW 367. Jak dowiedziała się PAP, autokar, którym podróżowało 26 osób jechał z Krzeszowa do Karpacza.

„Na wysokości miejscowości Ogorzelec zjechał z drogi, uderzył w przydrożne drzewo, a na jego tył najechał pojazd osobowy” – poinformowała PAP rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Trzepak-Balicka potwierdziła, że autobusem podróżowało 26 osób. 14 z nich – jak powiedziała – zostało poszkodowanych. Dwie osoby, które miały najcięższe obrażenia zostały przetransportowane śmigłowcem Lotniczego pogotowia Ratunkowego do dalszych placówek medycznych.

„Natomiast sześć osób, które wymagały hospitalizacji lub ustalenia obrażeń zostało przewiezionych przez karetki pogotowia, a także funkcjonariuszy policji, którzy byli na miejscu, do szpitala w Kamiennej Górze” – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Wskutek zdarzenia trasa DW 367 jest zablokowana w obu kierunkach. Jak podaje policja, utrudnienia mogą występować tam jeszcze przez kilka godzin. „Na miejscu będą wykonywane czynności dochodzeniowo-śledcze przez biegłego z zakresu wypadków drogowych, funkcjonariuszy ruchu drogowego, a także technika kryminalistyki. Wyznaczono objazd przez Miszkowice i Jarkowice” – powiedziała Trzepak-Balicka. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk