CBA ponownie przeszukało zachodniopomorski urząd marszałkowski

Karol Kwiatkowski21 kwietnia, 20223 min

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało w ostatnich dniach ponownie zachodniopomorski urząd marszałkowski w Szczecinie oraz 23 inne miejsca w śledztwie dotyczącym przestępstw korupcyjnych, oszustw i zakłócania przetargu.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował, że po przeszukaniach na początku kwietnia funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA kontynuowali w ostatnich dniach szereg przeszukań w wielowątkowym śledztwie.

„Czynnościami objęto 24 miejsca, w tym siedzibę Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i jego biura oraz siedziby podmiotów gospodarczych i organizacji społecznych, a także miejsca zamieszkania zachodniopomorskich biznesmenów” – podał PAP wydział.

Agenci zgromadzili obszerny materiał dowodowy, m.in. elektroniczne nośniki danych, które zostaną poddane oględzinom i analizie – poinformowało CBA.

Nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nieprawidłowości w dotacjach udzielanych przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, w udzielonych z europejskich środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Wydział zaznaczył, że prowadzone śledztwo rozwija się, a Biuro apeluje do osób, które mogą mieć w tej sprawie informacje o kontakt z delegaturą CBA w Szczecinie pod numerem 91 831 38 00.

Na początku kwietnia wydział poinformował PAP, że agenci w nowym śledztwie korupcyjnym przeszukali kilkanaście miejsc m.in. zachodniopomorski urząd marszałkowski w Szczecinie.

Wówczas funkcjonariusze CBA przeszukali też siedziby podmiotów gospodarczych i organizacji społecznych oraz weszli do mieszkań lokalnych przedsiębiorców i urzędników samorządowych. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk