Religijne historie dla najmłodszych 

Nasza Polska19 kwietnia, 20224 min

Jako rodzice każdego dnia zadajemy sobie wiele pytań związanych z wychowaniem dzieci. To, jakie wartości przekażemy naszym dzieciom, zadecyduje, jakimi ludźmi będą w przyszłości. Dlatego każdy dorosły staje codziennie przed ogromnym wyzwaniem przekazania norm zachowania, które zaowocują w późniejszym życiu malucha. 

Pomocą w wychowaniu dzieci i młodzieży w wierze katolickiej będzie bez wątpienia książka, która niedawno pojawiła się w księgarni Wydawnictwa 3DOM, a jest to „Dziecięca Księga Świętych” Williama Cantona. Można znaleźć ją tutaj: https://3dom.pro/18863-dziecieca-ksiega-swietych-william-canton.html 

Powyższa pozycja pragnie przybliżyć współczesnemu czytelnikowi, młodszemu i starszemu, legendarne historie z długich dziejów chrześcijaństwa. Kiełkująca na gruncie Palestyny religia wyrosła niczym ogromne drzewo życia, które swym cieniem objęło cały świat. Lektura jest zaproszeniem do zagłębienia się w opowieści o pobożnych mężczyznach i kobietach z różnych krain świata, ufających Panu i pragnących czynić dzieła, zgodne z Jego wolą. 

Bogobojni opaci, świątobliwi pustelnicy czy pracowici mnisi często musieli zmagać się z rozmaitymi przeciwnościami losu, niechętnymi ludźmi, a niejednokrotnie ze swoimi własnymi wadami. Zaufanie w dobroć Najwyższego dawało bohaterom siłę, by móc zapomnieć o sobie i poświęcić się służbie Bogu oraz pomocy drugiemu człowiekowi. Dowiedzmy się, w jaki sposób Pan przekuwał ich pychę w pokorę, surowość w miłosierdzie, a przywiązanie do świata w całkowite Mu oddanie, by ostatecznie mogli zostać nazwani tytułowymi Świętymi. Poznając ich historie, odczuwamy gorące pragnienie, by podobna wiara mogła być naszym udziałem, zwłaszcza w czasach, kiedy świat zdaje się zapominać o Bogu.

Jak wiemy święci powinni być wzorem do naśladowania, towarzyszami wspierającymi Nas w codziennym podejmowaniu decyzji – dzieło to pozwala nam zatem bliżej przyjrzeć się ich poczynaniom, a co za tym idzie wprowadzić ich mądrości do swego codziennego życia. Naturalna ciekawość dzieci prędzej czy później prowadzi do stawiania pytań o Stwórcę. Gdy dziecko powoli poznaje religijne dogmaty, z dnia na dzień dostrzega coraz więcej, co pozwala wychować je w duchu wiary i miłości. 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk