W Berlinie odbył się więc poparcie dla Rosji

Karol Kwiatkowski5 kwietnia, 202212 min

W Berlinie odbył się wiec poparcia dla Rosji. W akcji wzięło udział około tysiąca osób. Machali rosyjskimi flagami i tablicami z napisem „Przestańcie nienawidzić Rosjan”. Uczestnicy wezwali do zaprzestania dyskryminacji ludności rosyjskojęzycznej.

W Berlinie odbyła się w niedzielę prorosyjska manifestacja. Przez centrum miasta przejechała kawalkada pojazdów, z których powiewały flagi narodowe Rosji oraz symbole rosyjskich sił zbrojnych. W proteście udział wzięło około 900 osób – donosi „Berliner Zeitung”, powołując się na miejscową policję. Do wiecu poparcia dla Moskwy doszło w niedzielę także na Cyprze.

Jak podaje „Berliner Zeitung”, oficjalnie celem manifestacji był protest przeciwko „dyskryminacji osób pochodzenia rosyjskiego”. Część uczestników demonstracji złożyła kwiaty pod pomnikiem żołnierzy radzieckich w berlińskim Treptower Park. Na jednym z transparentów widniał napis: „Stop hating Russians” (przestańcie nienawidzić Rosjan). Na wielu samochodach powiewały flagi w rosyjskich barwach narodowych – informuje portal rbb24.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PI Kopeć

    5 kwietnia, 2022 at 11:31 am

    Dla nich jest przeznaczona tylko nowa, kolejna, surowsza Norymberga + Sąd Ostateczny.
    Unforgiven.

Leave a Reply

Koszyk