Rosja o ludobójstwie w Buczy: prowokacja prawicowych radykałów

Karol Kwiatkowski4 kwietnia, 202222 min

Federacja Rosyjska wezwała Organizację Narodów Zjednoczonych do pilnego zwołania Rady Bezpieczeństwa w związku z rozpowszechnianymi na całym świecie obrazami zbrodni wojennych w mieście Bucza w obwodzie kijowskim. Federacja Rosyjska oskarżyła „grupy neonazistowskie” o zabijanie ukraińskich cywilów – informuje Belsat.

Kreml twierdzi, że masakry w Buczy nie dokonało wojsko rosyjskie, lecz „neonaziści”. Rosja oczekuje, że Rada Bezpieczeństwa ONZ zajmie się sprawą masakry w Buczy już w poniedziałek.

Szerzej o maskarze przeprowadzonej przez Rosjan pisaliśmy w artykule Nowa Srebrnica. Rosjanie przeprowadzili masowe egzekucje ludności cywilnej.

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa wydała oświadczenie, w którym nazwała rosyjskie okrucieństwo w Buczy „prowokacją mającą na celu wykolejenie negocjacji dyplomatycznych”.

– W związku ze straszliwą prowokacją ukraińskich prawicowych radykałów w Buczy Rosja domaga się zwołania na jutro posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ – poinformowały wczoraj oficjalne źródła rosyjskie.

Źródło: Belsat

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • PI Kopeć

  5 kwietnia, 2022 at 9:01 am

  To się odbywa świadomie, tradycyjnie i specjalnie już od pierwszego dnia tej nowej fazy konfliktu (R-U), czyli od 24.02.2022, azjatyckim i rewolucyjnym wzorem NKWD, KGB, ZSRR, nie tylko tam w Buczy i nie dopiero teraz. Celem Rosji od początku było maxymalne zniszczenie Ukrainy oraz jak największe uśmiercenie Ukraińców, tzn. nowy holokaust na miarę naszego wieku. Obecna Rosja/Rosjanie/Putin to jest myślenie (i świadomość) jak zwykle marxistowskie, heglowskie, leninowskie, komunistycznie, bolszewickie, wschodnie, antychrześcijańskie, antyludzkie…
  A cały świat jest znowu i jak zwykle zadziwiony jakby spodziewał się od Rosjan przestrzegania prawa, zasad, jakichkolwiek wartości nie mówiąc już o humanitaryzmie czy rycerskości.
  Ps. To nie Recep Tayyip Erdoğan – jakby się wydawało i zapowiadało swego czasu – jest zapowiadanym i biblijnym antychrystem, lecz zdaje się, za przeproszeniem, Putin, czyli „damski boxer„,… bo na więcej go nie stać.
  Hell awaits/Slayer

  Reply

 • Jacek

  5 kwietnia, 2022 at 10:24 pm

  Pieprzysz,to robota banderowcóe z batalionu Azov

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *