[DRASTYCZNE ZDJĘCIA] Nowa Srebrnica. Rosjanie przeprowadzili masowe egzekucje ludności cywilnej

Karol Kwiatkowski3 kwietnia, 202223 min

Prawie 300 osób zostało pochowanych w masowych grobach w Buczy pod Kijowem – powiedział w sobotę w rozmowie z agencją AFP mer tego miasta po tym, jak Ukraina odzyskała kontrolę nad miejscowością.

– W Buczy pochowaliśmy już 280 osób w masowych grobach – powiedział w rozmowie telefonicznej z AFP met Anatolij Fedoruk. Powiedział, że na zagruzowanych ulicach zniszczonego miasta co chwila odkrywane są kolejne ciała ofiar.

W Buczy panowała bardzo trudna sytuacja humanitarna. Okupant nie tylko utrudniał ewakuacje cywili, ale też terroryzował ludność cywilną. W tym podkijowskim mieście brakowało wody, żywności oraz prądu. Lokalni mieszkańcy musieli skrywać się przed ostrzałami w piwnicach domów.

Siły ukraińskie odzyskały kontrolę nad Buczą w tym tygodniu. Wcześniej przez prawie miesiąc było ono zajęte przez rosyjskich najeźdźców. W sobotę ukraińska wiceminister obrony Hanna Malar poinformowała, że cały obwód kijowski został wyzwolony z rąk Rosjan.

„Minęło ponad 80 lat od czasów, gdy ludzie w rosyjskich mundurach wiązali ręce i strzelali w tył głowy polskim oficerom. Rozpadł się zbrodniczy ZSRR, powstała Federacja Rosyjska, a ludzie ubrani w rosyjskie mundury znowu wiążą ręce i strzelają ludziom w tył głowy na Ukrainie” – napisał Romuald Szeremietiew w mediach społecznościowych.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • PI Grembowicz

  3 kwietnia, 2022 at 1:33 pm

  Ci Rosjanie, czyli ruscy, sowieci, bolszewicy, ludzie radzieccy, marxiści, leniniści, staliniści, komuniści, socjaliści, enkawudziści, kagiebiści i im podobni zawsze tak bezkarnie, sadystycznie i cynicznie robili, robią oraz będą robić. Problem polega na tym, iż wielu o tym nie wiedziało, nie wie i nie chce wiedzieć…
  To jest zatem jawna i oczywista, kolejna stara – nowa porażka, degrengolada, degradacja, destrukcja ludzkości a także pojedynczego człowieka.
  RIP

  Reply

 • PI Grembowicz

  3 kwietnia, 2022 at 7:46 pm

  Dokładnie tak samo robili Stalin i Hitler prawie sto lat temu od lat trzydziestych, wcześniej podczas rewolucji bolszewickiej, październikowskiej i później w czasie II wojny światowej i po niej od np. instalowania PKWN w Polsce…
  Oni nigdy za to nie odpowiedzieli.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk