Beskid Wyspowy: podczas nocnej akcji z użyciem drona goprowcy odnaleźli zaginioną 65-latkę

Karol Kwiatkowski3 kwietnia, 20222 min

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR w nocy z soboty na niedzielę odnaleźli przy pomocy drona z kamerą termowizyjną zaginioną 65-latkę. Kobieta w stanie hipotermii znajdowała się u podnóża góry Golców w Beskidzie Wyspowym. W nocy intensywnie padał śnieg i panował mróz.

„Kobieta została znaleziona u podnóża góry Golców w Beskidzie Wyspowym w rejonie miejscowości Stara Wieś-Wola. Odnaleziona została za pomocą drona z termowizją w trudnym terenie i przy trudnych warunkach pogodowych. Szacujemy, że z uwagi na lekki ubiór i warunki pogodowe, gdyby została w takich warunkach odnaleziona 2-3 godziny później, jej szanse przeżycia byłyby bliskie zero” – relacjonował PAP Paweł Konieczny prezes Zarządu Głównego GOPR.

O pomoc w odnalezieniu kobiety do centrali GOPR w Rabce-Zdrój zwróciła się policja w sobotę o godz. 22.00. Poszukiwana miała wyjść z domu w sobotę po południu. Kiedy nie wróciła, zaniepokojona rodzina powiadomiła policję.

W poszukiwania zaangażowano 33 ratowników GOPR. Odnaleźli kobieta 35 minut po północy. Karetka zabrała poszkodowaną do szpitala. Działania ratowników GOPR zakończyły się o godz. 2.00.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk