Grzesiowski po zniesieniu obostrzeń zastanawia się: jak żyć w nowej rzeczywistości

Karol Kwiatkowski3 kwietnia, 20222 min

Jak żyć w nowej rzeczywistości? COVID jest, a jakby go nie było – napisał dr Paweł Grzesiowski w mediach społecznościowych.

W ocenie wielu ekspertów zniesienie restrykcji kowidowych odbyło się zbyt wcześnie. Do tego grona należy ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, dr Paweł Grzesiowski.

– Nie pierwszy już minister sygnalizuje coś, co nie jest zgodne z aktualną sytuacją i aktualną wiedzą. Na pewno nie jest to moment ogłaszania końca pandemii – mówił pod koniec marca. – Gdy popatrzymy na dane w Polsce z ostatniego miesiąca, widać, że tempo zmniejszania się skali pandemii zwolniło do zera, a wręcz tydzień do tygodnia są te same wyniki, wskazywał lekarz. Nie można mówić o końcu piątej fali, za wcześnie na znoszenie obostrzeń – oceniał specjalista.

W niedzielę natomiast Grzesiowski zastanawia się: „Jak żyć w nowej rzeczywistości? COVID jest, a jakby go nie było. Liczba testów po ostatnich zmianach przepisów spadła 3-krotnie (tydzień/tydzień). Od początku pandemii testów było mało (Polska jest na 79 miejscu na świecie w testach/mln mieszk.), a zaraz ich nie będzie wcale…”

Grzesiowski optuje za testowaniem: „Jeśli przy przyjęciu do szpitala, sanatorium czy ZOL nie będziemy wykonywać testów przesiewowych w kierunku COVID to jak mamy zapewnić bezpieczeństwo pozostałym pacjentom,uniknąć ognisk epidemicznych? Część osób zakażonych nie ma objawów albo pojawią się po 2-3 dniach”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk