Samolot prezydenta miał „niesprawność uniemożliwiająca kontynuowanie lotu”

Karol Kwiatkowski25 marca, 20222 min

Lądowanie zawróconego do Warszawy samolotu, którym leciał prezydent Andrzej Duda, przebiegło bez zakłóceń; zdarzenie zbada komisja BWLP – poinformowało w piątek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak podało Dowództwo Generalne na Twitterze, w piątek ok. 13.00 podczas lotu do Rzeszowa o statusie HEAD samolotem Boeing 737 należącym do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego „wystąpiła niesprawność uniemożliwiająca kontynuowanie lotu”. „Dowódca załogi zgodnie z procedurą podjął decyzję o powrocie na lotnisko startu Warszawa Chopina” – poinformowało DGRSZ.

„Lądowanie przebiegło bez zakłóceń. Pasażerowie odbyli lot do Rzeszowa samolotem zapasowym. Zdarzenie będzie weryfikowane przez komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego” – zapowiedziało Dowództwo.

Prezydent Duda miał powitać w piątek ok. 14 w Rzeszowie prezydenta USA Joe Bidena. Jak poinformował PAP szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, samolot z prezydentem Dudą na pokładzie, który leciał do Rzeszowa, zawrócił po usterce do Warszawy; miało miejsce awaryjne lądowanie. Prezydent udał się do Rzeszowa rezerwową maszyną; tuż przed godz. 15 samolot wylądował w Rzeszowie-Jasionce.

Program wizyty w Rzeszowie prezydentów Polski i USA został – jak powiedział Kumoch – „nieznacznie zmieniony”. (PAP)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk