Prezydent USA spotkał się z amerykańskimi żołnierzami; podziękował im za służbę

W piątek po godz.15.30 prezydent USA Joe Biden spotkał się w Rzeszowie-Jasionce z żołnierzami amerykańskimi z 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Prezydent przywitał się osobiście z kilkoma żołnierzami, podziękował wszystkim za służbę, a potem usiadł do wspólnego posiłku – został przez żołnierzy poczęstowany pizzą.

Amerykański przywódca w piątek po południu przybył do Polski z dwudniową wizytą. Air Force One z prezydentem Bidenem na pokładzie wylądował na lotnisku Rzeszów-Jasionka.

Prezydenta Bidena powitał szef MON Mariusz Błaszczak. Pierwotnie prezydenta USA miał przywitać w Rzeszowie prezydent Andrzej Duda i wspólnie mieli udać się n spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Plany wizyty zmieniły się jednak w związku z opóźnieniem przylotu prezydenta Dudy do Rzeszowa. Jak informował szef BPM Jakub Kumoch, samolot z prezydentem Dudą na pokładzie zawrócił po usterce do Warszawy; miało miejsce awaryjne lądowanie. Prezydent przybył później do Rzeszowa samolotem rezerwowym. Kumoch przekazał, że program wizyty w Rzeszowie prezydentów Polski i USA został nieznacznie zmieniony.

Prezydent USA rozpoczął wizytę w Rzeszowie od spotkania z żołnierzami amerykańskimi z 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Natomiast prezydent Duda spotka się z żołnierzami z 18. Dywizji Zmechanizowanej. Później dojdzie do spotkania obu prezydentów – poinformowała KPRP. W pierwotnym planie wizyty było też ich wspólne spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Później w piątek prezydent USA przyleci do Warszawy. Na sobotę zaplanowane jest m.in. spotkanie prezydentów Polski i USA w Pałacu Prezydenckim oraz przemówienie prezydenta USA na dziedzińcu Zamku Królewskiego. (PAP)

autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    25 marca, 2022 at 5:23 pm

    „Dobry Putin to martwy Putin, dobry Ruski to martwy Ruski.”

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *