MSZ: wideokonferencja szefów MSZ państw Trójkąta Weimarskiego o sytuacji na Ukrainie i sankcjach UE wobec Rosji

Agresja Rosji na Ukrainę, unijne sankcje przeciwko Rosji i wsparcie państw europejskich dla Ukrainy – były tematem wtorkowej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych Polski – Zbigniewa Raua, Niemiec – Annaleny Baerbock i Francji – Jean-Yvesa Le Driana.

O wtorkowej wideokonferencji ministrów SZ państw Trójkąta Weimarskiego poinformował resort spraw zagranicznych. Jak podkreślono odbyła się ona z inicjatywy strony francuskiej, a wśród tematów rozmów była agresja Rosji na Ukrainę, unijne sankcje przeciwko Rosji, wsparcie państw europejskich dla Ukrainy i uchodźców z tego kraju, a także zbliżający się szczyt NATO.

Ostatnie spotkanie ministrów spraw zagranicznych Trójkąta Weimarskiego odbyło się na początku marca w Łodzi; uczestniczył w nim również zdalnie szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Po spotkaniu opublikowano wspólną deklaracji szefów dyplomacji Polski, Francji i Niemiec. Ministrowie podkreślili w niej, iż rosyjska agresja jest największym od dekad zagrożeniem dla euroatlantyckiego bezpieczeństwa; wezwali też władze Rosji do wstrzymania działań militarnych i bezwarunkowego wycofania wojsk z całego terytorium Ukrainy. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk