Nestle właściciel takich marek jak Nespresso, Winiary, KitKat, Nałęczowianka czy CornFlakes zostaje na rosyjskim rynku

Karol Kwiatkowski17 marca, 20222 min

Premier Ukrainy Denys Szmyhal rozmawiał z dyrektorem generalnym firmy Nestle Markiem Schneiderem. „Niestety, nie okazał zrozumienia” – napisał w sieci Ukrainiec. To oznacza, że właściciel takich marek jak Nespresso, Winiary, KitKat, Nałęczowianka czy CornFlakes zostaje na rosyjskim rynku.

Coraz więcej podmiotów wyraża sprzeciw wobec Rosji, która wywołała wojnę na Ukrainie. Szacuje się, że od 24 lutego, kiedy rozpoczęła się brutalna napaść Rosji, z interesów w kraju Władimira Putina wycofało się ponad 350 zagranicznych firm.
Premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował, że o skutkach ubocznych pozostania na rosyjskim rynku rozmawiał z dyrektorem Nestle.

„Niestety, nie okazał zrozumienia. Płacenie podatków do budżetu państwa terrorystycznego oznacza zabijanie bezbronnych dzieci i matek. Mam nadzieję, że Nestle wkrótce zmieni zdanie” – skomentował Szmyhal.

W Polsce firma posiada m.in. takie marki jak Nescafe, Winiary, Maggi, KitKat, Princessa, Lion, Studentska, Aero, NexVita, Nesquik, Jojo, CornFlakes, CiniMinis, Cheerios, Chocapic, Gerber, Bobo Frut, Nałęczowianka, S.Pellegrino, Nestea.
Nestle posiada też marki produkujące karmę dla psów i kotów: Gourmet, Purina One, PRO PLAN, Felix, Friskies, Cat Chow, AdVENTuROS, Darling.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *