Czarnek: od 1 września do szkół wróci przysposobienie obronne

Nasza Polska17 marca, 20222 min

Od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa wrócą najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, wraz ze strzelaniem, wiedzą obronną i udzielaniem pierwszej pomocy – poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„Od 1 września zdecydowanie zmienimy edukację dla bezpieczeństwa” – zapowiedział szef MEiN w Telewizji Republika. „Wprowadzamy elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat” – dodał Czarnek.

Jak wyjaśnił, chodzi również o „strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią”. „Po to, żeby rzeczywiście spowodować, by Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie” – powiedział.

Minister ocenił, że dziś jest „przyzwolenie na powrót przysposobienia obronnego właśnie ze strzeleniem, z elementami wiedzy obronnej, ale także pierwszej pomocy”.

„Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić. I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa” – powiedział Czarnek. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk