Awaria PKP w całym kraju. Duże opóźnienia pociągów

Jak informuje PKP PLK, doszło do awarii w kilkunastu centrach sterowania ruchem. Opóźnienia na niektórych trasach wynoszą obecnie nawet dwie, trzy godziny. Możliwe jest odwoływanie pociągów lub zmiana tras, a także wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej. Rząd informuje o posiedzeniu Zespołu ds. Incydentów Krytycznych w związku z awarią.

Opóźnienia dotyczą wielu tras i niekiedy przekraczają dwie, a nawet trzy godziny — pociąg z Katowic do Świnoujścia jest opóźniony o 180 minut, z Warszawy do Bielsko-Białej — o ponad 150 minut, a z Warszawy do Gdyni — o ponad 170 min.

Z awarią systemów sterowania na kolei zmaga się nie tylko Polska. „Identyczne jak w PL usterki elektronicznych systemów sterowania ruchem na sieci kolejowej, dostarczanych przez Alstom/Bombardier miały miejsce nocą na terenie Indii, Singapuru i prawdopodobnie Pakistanu” – napisał na Twitterze Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    18 marca, 2022 at 2:32 pm

    „Nic na tym najpiękniejszym ze światów nie dzieje się bez przyczyny„ /vide „Kubuś Fatalista„, D. Diderot, Voltaire etc./
    et:
    Ksiądz Bronisław Bozowski mawiał: „Nie ma przypadków, są tylko znaki”

Leave a Reply

Koszyk