Tusk „niemile zaskoczony” słowami Zełenskiego o katastrofie smoleńskiej

Karol Kwiatkowski14 marca, 20224 min

Podobno Donald Tusk był „niemile zaskoczony” słowami prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i nawiązaniem do okoliczności badania katastrofy smoleńskiej – donosi „Wprost”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wystąpił w piątek zdalnie podczas uroczystego zgromadzenia posłów i senatorów z okazji 23. rocznicy przystąpienia Polski do NATO. Zełenski przypomniał wypowiedź prezydenta Lecha Kaczyńskiego z sierpnia 2008 r. w Gruzji, który ostrzegał przed rosyjską agresją, mówiąc: „Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”.
Odniósł się również do katastrofy smoleńskiej z 2010 roku: „Pamiętamy, jak były badane okoliczności tej katastrofy. Wiemy, co to oznaczało dla was i co oznaczało dla was milczenie tych, którzy wszystko dokładnie wiedzieli, ale cały czas oglądali się jeszcze na naszego sąsiada”.
– Widzieliśmy wczoraj, jak i o czym mówiły państwa Unii Europejskiej; widzieliśmy, kto jest prawdziwym liderem, kto walczy o spójną i połączoną Europę, o wspólne europejskie bezpieczeństwo, a kto próbował nas powstrzymać, kto próbował was powstrzymać – dodał Zełenski.
Jak donosi „Wprost”, słowa prezydenta Ukrainy o katastrofie smoleńskiej wywołały oburzenie w Platformie Obywatelskiej. Według rozmówców gazety lider PO Donald Tusk, był „niemile zaskoczony” słowami Zełenskiego na tyle, że nie zdecydował się na komentarz dla dziennikarzy w Sejmie.

Gazeta przedstawiła też relację polityka opozycji, który obawia się przyszłych rządów Koalicji Obywatelskiej.
– Oni nie patrzą na wojnę wywołaną przez Putina jak na realny konflikt, tylko jak na jedno z wydarzeń, które sprawia kłopot PiS-owi, dlatego chcą blokowania pieniędzy unijnych, nie patrząc, jakie to będzie miało skutki dla Polaków i gospodarki. Nie rozumieją, że w wyniku takiej strategii mogą dostać rykoszetem. Myślą tylko o tym, że może w ten sposób uda się odsunąć PiS od władzy – wskazuje.

źródło:

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk