Witalij Kliczko do prezydentów i burmistrzów miast Europy: wspólnie możemy obronić nasze wartości

Wspólnie możemy obronić nasze europejskie demokratyczne wartości – podkreślił mer Kijowa Witalij Kliczko w filmie skierowanym do prezydentów i burmistrzów miast Europy. Zaapelował o pomoc, aby zakończyć „tę pozbawioną sensu wojnę”.

Film wyświetlono podczas 9. Europejskiego Szczytu Miast i Regionów, który odbył się w tym roku w Marsylii (Francja).

„Jak wiecie, Rosja rozpoczęła wojnę i okupację naszego kraju. My, Ukraińcy, nie poddajemy się i walczymy, broniąc naszego kraju. Potrzebujemy Waszego wsparcia i pomocy w obronie, aby zakończyć tę pozbawioną sensu wojnę i zabijanie moich pobratymców, kobiet i dzieci – podkreślił Kliczko. – Wspólnie możemy obronić nasze europejskie demokratyczne wartości. Razem jesteśmy silni – naprawdę silni i zatrzymamy rosyjską agresję. Chwała Ukrainie i dziękuję” – dodał samorządowiec.

Wojna w Ukrainie zdominowała 9. Europejski Szczyt Miast i Regionów. Organizowane przez Komitet Regionów wydarzenie zgromadziło ponad 2 tys. przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych z Unii Europejskiej. Samorządowcy wyrażali solidarność z Ukrainą; deklarowali również chęć niesienia pomocy humanitarnej obywatelom Ukrainy i uchodźcom oraz wsparcia dla administracji lokalnej i regionalnej Ukrainy.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk