Od wybuchu wojny na Ukrainie do Polski wjechało już 431,7 tys. osób

Nasza Polska1 marca, 20223 min

Od wybuchu wojny na Ukrainie do Polski wjechało już 431,7 tys. osób – przekazała rzeczniczka SG por. Anna Michalska. Dodała, że we wtorek do godz. 18 funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściach granicznych z Ukrainą odprawili 76,7 tys. osób.

Rzeczniczka SG poinformowała PAP, że we wtorek do godziny 18 funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściach granicznych z Ukrainą odprawili 76,7 tys. osób. „W porównaniu z wczoraj jest to spadek, ponieważ w poniedziałek o tej porze odprawiliśmy 78 tys. osób” – podała.

Dodała, że od wybuchu wojny na Ukrainie do Polski wjechało już 431,7 tys. osób.

„Dostosowaliśmy procedury do liczby osób ewakuowanych. Sprawdzamy ich tożsamość w bazach danych, weryfikujemy” – informowała wcześniej por. Anna Michalska. Dodała, że SG nie dyskryminuje nikogo, jeśli chodzi o obywatelstwo, czy narodowość.

„Wszystkie osoby są wpuszczane. W większości osoby przekraczające granicę mają dokumenty, nawet ci niebędący obywatelami Ukrainy. Jeżeli nie mają, to jest prowadzona tzw. pogłębiona weryfikacja. Te osoby są zabierane z przejść granicznych do placówek SG, żeby nie blokować ruchu. Potwierdzana jest ich tożsamość, również w porozumieniu z konsulatami” – przekazywała Michalska.

Dodała, że wobec osób, które nie są obywatelami Ukrainy, ale uciekły z tego kraju, „będziemy też – we współpracy z ambasadami, konsulatami – organizowali loty repatriacyjne do krajów ich pochodzenia”.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk