[FILM] Ukraina/ „Przerażające rosyjskie uderzenia rakietowe na Kijów”

Karol Kwiatkowski25 lutego, 20222 min

Przerażające rosyjskie uderzenia rakietowe na Kijów. Ostatni raz nasza stolica doświadczyła czegoś takiego w 1941 r., kiedy została zaatakowana przez nazistowskie Niemcy. Ukraina pokonała tamto zło i pokona i to – napisał szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba.

 

Właśnie rozmawiałem z prezydentem Zełenskim. Sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna. Nad ranem Rosjanie zaczęli bombardowanie miasta. Drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne. Giną ludzie. To oczywisty akt terroru, żeby złamać morale ale jest ogromna determinacja, żeby obronić stolicę? – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział, że co najmniej 3 osoby zostały ranne w wyniku eksplozji. Jedna jest w ciężkim stanie. Ratownicy nadal pracują na miejscu tragedii. Nie wykluczają zawalenia się budynku.

Mer Kijowa Witalij Kliczko przyznał w piątkowej rozmowie z „Good Morning Britain”, że prezydent Putin „stracił poczucie rzeczywistości”, a on sam jest gotów chwycić za broń, by bronić Ukrainy przed rosyjską inwazją. – Nie mam wyboru, muszę to zrobić – skwitował.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk