„Silni w sojuszach” – czy to hasło nie powinno dawać do myślenia?

Nasza Polska15 lutego, 20224 min

12 marca 1999 roku miało miejsce istotne wydarzenie na arenie europejskiej i międzynarodowej. Trzy państwa naszego regionu, a więc Czechy, Węgry oraz – co najważniejsze – Polska stały się oficjalnymi członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego, szerzej znanego jako NATO. Jak dobrze wiemy, organizacja ta powstała niedługo po II wojnie światowej, by stworzyć porozumienie militarne mogące przeciwstawić się atakowi państw bloku wschodniego, na czele ze Związkiem Sowieckim.

Choć od tamtej pory układ sił w Europie zmienił się, to de facto Rosja wciąż jest postrzegana jako potencjalny agresor, dążący do rozszerzenia swojej strefy wpływów jak najdalej na zachód, co udowodniła i wciąż udowadnia przez rozpętanie konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Polska z racji swego położenia posiada niejako dziejowe doświadczenie w byciu „przedmurzem” chrześcijańskiej zachodniej Europy, obecnie zaś zdaje się pełnić funkcję „wschodniej flanki” NATO. Należy sobie jednak zadać pytanie, czy Wojsko Polskie potrafiłoby dziś stawić potencjalnemu najeźdźcy równie skuteczny opór co husarze Chodkiewicza lub Sobieskiego kilkaset lat temu? 

Wydawnictwo 3DOM ma przyjemność zaprezentować Państwu książkę „Do broni!” pióra Jacka Hogi.  Autor analizuje w niej rozmaite kwestie dotyczące współczesnej sytuacji polityczno-militarnej, w której bez wątpienia kluczowe znaczenie ma dla niego aktualny stan polskiej obronności i poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia nam członkostwo w NATO. Czy tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej jest dobrym rozwiązaniem dla podniesienia wartości bojowej naszej armii? Co gwarantuje nam obecność na terenie Polski wojsk amerykańskich i czy USA są jedyną potęgą, na wsparcie której możemy liczyć w przypadku naruszenia naszych granic przez wrogie oddziały? Jak wysoki poziom wyszkolenia i uzbrojenia prezentują obecnie jednostki Wojska Polskiego i jak skutecznie mogłyby bronić naszego terytorium? 

Na te oraz szereg innych pytań znajdą Państwo odpowiedzi w niezwykle interesującej pozycji, jaką niewątpliwe jest „Do broni!”. Książkę  można nabyć w przedsprzedaży na stronie Wydawnictwa 3DOM: https://3dom.pro/18911-do-broni-jacek-hoga.html Zachęcamy do jej przeczytania wszystkich, którym zależy na dobru naszej Ojczyzny. 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk