Francja: ważność certyfikatów szczepień skrócono do 4 miesięcy od przyjęcia dawki przypominającej

Karol Kwiatkowski15 lutego, 202213 min

Od wtorku osoby w wieku od 18 lat, aby zachować ważność certyfikatu szczepień, powinny przyjąć dawkę przypominającą szczepionki przeciw Covid-19 w terminie od trzech do maksymalnie czterech miesięcy (dwa miesiące w przypadku szczepionki Janssen) od daty przyjęcia szczepienia podstawowego.

W przypadku nieprzyjęcia dawki przypominającej w tym terminie lub braku zaświadczenia o statusie ozdrowieńca, certyfikat zostanie unieważniony. Po ponownym zaszczepieniu, paszport covidowy zostanie odnowiony. Od wtorku ważność zaświadczenia o statusie ozdrowieńca zostanie skrócona z sześciu do czterech miesięcy.

Od początku kampanii szczepionkowej we Francji 54,1 mln osób, czyli 80,3 proc. populacji, przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki. W pełni zaszczepione są 53 mln osób, równoznaczne 78,7 proc. populacji. Dawkę przypominającą przyjęło 37,8 mln osób.

Od 4 do 4,5 mln certyfikatów szczepień we Francji może stracić ważność z powodu nieprzyjęcia dawki przypominającej, jak wynika z informacji ministerstwa zdrowia.

Według danych z poniedziałku w ciągu 24 godzin w szpitalach zmarło 385 osób zakażonych Covid-19. Łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła od początku pandemii do 135 189.

Z powodu zakażenia SARS-CoV-2 do szpitali przyjęto 2 215 chorych, w tym 311 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych wynosi 31 532. Na OIOM-ach leczonych jest 3 296 chorych.

Wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców spadł do 1 487. Odsetek pozytywnych wyników testów na koronawirusa wynosi 28,9 proc.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Semperfi

    15 lutego, 2022 at 11:51 am

    Haha foliarze od samego początku mieli rację, że to gów trzeba będzie przyjmować cały czas, po kilkadziesiąt lub kilkaset dawek. Tylko teraz pytanie skąd foliarze to wiedzieli?

Leave a Reply

Koszyk