Kraska: koronawirus zostanie z nami na dłużej

Karol Kwiatkowski14 lutego, 20223 min

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił w poniedziałek, że koronawirus zostanie z nami na dłużej. Stwierdził, że każdy musi nauczyć się z nim na co dzień żyć.

Wiceszef resortu zdrowia w rozmowie z Polskim Radiem 24 podkreślił, że „pewne nawyki, pewne zasady, do których już jesteśmy przyzwyczajeni, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka, to powinno z nami zostać, może nie na zawsze, ale na pewno na dłuższy okres czasu”.

Ocenił, że po dwóch latach pandemii widać, że takie działania są skuteczne i takich podstawowych zasad należy przestrzegać.

„Koronawirus tak łatwo nie odejdzie z naszej codzienności, więc chyba musimy się nauczyć z nim na co dzień żyć” – zaznaczył.

Odnosząc się do przebiegu pandemii w najbliższych miesiącach, przekazał, że według prognoz Ministerstwa Zdrowia na początku lub w połowie marca przypadków zakażenia będzie mniej.

„Naturalny przebieg pandemii będzie w tej chwili taki, że tych przepadków będzie coraz mniej” – powiedział. Dodał, że także osób, które muszą być hospitalizowane, będzie mniej.

Jednocześnie przypomniał, że w okresie wiosny była zawsze kolejna fala pandemii, latem sytuacja się stabilizowała, a na jesieni znowu zwiększała się liczba zakażeń.

„Trudno wyrokować, co będzie na jesieni, czy będzie nowy mutant” – ocenił.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk