Niedzielski: od 15 lutego izolacja będzie trwała 7 dni

Karol Kwiatkowski9 lutego, 20222 min

Dd 15 lutego będziemy stosowali siedmiodniową izolację – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. „Od 15 lutego będziemy mieli również naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny” – dodał.

Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia poinformował, że „od 15 lutego będziemy stosowali siedmiodniową izolację zamiast standardu dziesięciu dni, który obowiązywał do tej pory”.

Niedzielski poinformował również, że „od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny”.

Wyjaśnił, że „nie będzie wobec tego takiej sytuacji, że jeżeli ktoś jest izolowany, a współdomownik przebywa z nim na kwarantannie, to ta kwarantanna jest jeszcze dodatkowo, po zakończeniu izolacji współdomownika, naliczana jak w tej chwili, w wysokości siedmiu dni”.

„Kwarantanna i izolacje będą liczone równolegle” – zapewnił. Wyjaśnił, że „jak ktoś zaczyna chorować, to również zaczyna się kwarantanna i nie ma dodatkowego naliczania po zakończeniu izolacji”.(PAP)

Autorki: Anna Kruszyńska, Katarzyna Herbut

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk