Grzesiowski: Omikron jest tak samo niebezpieczny jak wszystkie poprzednie warianty

Karol Kwiatkowski6 stycznia, 202212 min

– Ludzie nie rozumieją, że nowy wariant koronawirusa jest tak samo niebezpieczny jak wszystkie poprzednie – powiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19.

– Ludzie myślą: nie wezmę trzeciej dawki, bo mam poprzednie szczepienie albo jestem ozdrowieńcem, więc nawet jeśli się zakażę Omikronem, to nie zachoruję ciężko i nie umrę, a sama infekcja zadziała jak dawka przypominająca. Takie podejście jest niezwykle niebezpieczne, ponieważ ludzie nie rozumieją, że nowy wariant koronawirusa jest tak samo niebezpieczny jak wszystkie poprzednie. Natomiast przechorowanie jednym wariantem nie chroni nas przed kolejnym – zauważył w rozmowie z portalem abczdrowie.pl dr Paweł Grzesiowski.

– Nawet jeśli przebieg Covid-19 będzie umiarkowany i pacjent nie trafi do szpitala, nie będzie podłączony do respiratora, nie wykluczy to ryzyka zawału, udaru czy zapalenia mięśnia sercowego, więc w tym kontekście coś takiego, jak „łagodne zakażenie koronawirusem” po prostu nie istnieje – podkreślił dr Paweł Grzesiowski.

Źródło: abczdrowie.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Lech

    7 stycznia, 2022 at 6:40 pm

    Dlaczego piwielacie brednie tego szaleńca

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście + czternaście =