Minister Niedzielski zdradził trzy przyczyny, dlaczego Polacy umierają na COVID-19

Nasza Polska3 stycznia, 202223 min

Oficjalne statystyki podają ogromne liczby – zbliżające się do tysiąca – osób codziennie umierających w Polsce na (z?) Covid-19. Tylko w ubiegły czwartek umarło pół tysiąca osób niezaszczepionych i dwieście osób, które przyjęły szczepionkę. Minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnił trzy jego zdaniem najważniejsze przyczyny tych dramatycznych danych. 

Sprawa jest poważna, bo w czwartek gruchnęła wieść o ponad siedmiuset zgonach, dzień wcześniej było ich blisko osiemset. Minister Adam Niedzielski był przez dziennikarzy pytany o przyczynę tak ogromnej liczby umierających pacjentów. Jego zdaniem nie ma jednego powodu, są trzy. 

Pierwszym – jego zdaniem – jest „niski procent wyszczepienia”. – Szczepienie, o ile być może nie jest tak skuteczne w ochronie przeciwko samemu zakażeniu, to jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o ochronę przed najcięższymi dolegliwościami związanymi z przechorowaniem COVID-u – przekonywał Adam Niedzielski przytaczając dane dotyczące czwartku, kiedy na siedemset zgonów, aż dwieście dotyczyło osób… zaszczepionych. 

Drugą przyczyną podaną przez ministra Niedzielskiego jest zbyt późne pojawienie się pacjenta w szpitalu. – Pacjenci za późno się pojawiają, a Delta okazuje się trudniejsza w leczeniu od poprzednich wariantów, ponieważ okres od zakażenia do załamania się organizmu skrócił się z dwóch tygodni do tygodnia. Mamy mniej czasu na zidentyfikowanie zakażenia testem i zastosowania leczenia – tłumaczył. 

Ostatnią przyczyną horrendalnej liczby umierających Polaków, u których test wykazał zakażenie koronawirusem, jest zdaniem ministra Niedzielskiego… tryb życia. – Trzecim elementem jest, niestety, niski poziom zdrowotności populacji, związany ze stylem życia, właściwym odżywianiem się, profilaktyką. Lata zaniedbań w profilaktyce są odpowiedzialne za to, że poziom zdrowotności jest niższy – przekonywał.

Udostępnij:

Nasza Polska

2 comments

 • Batman

  3 stycznia, 2022 at 12:31 pm

  Tak tak i to Byli Ludzie bez żadnych chorób Zdrowi Silni jak Komandosi i Tylko Sztuczna Grypa Covid ich Zabiła !!!Przestańcie Obrzydliwie Kłamać bo to tylko Debil Łyknie te Kłamstwa!!Karma do was wróci proste!!Niech Politycy i Wszyscy Celebryci aktorzy Zrobią Badania Krwi które Pokażą czy naprawdę Wzięli te Dziadowskie Szczepionki które Zmieniają budowę krwi Nieodwracalnie Proste hehe!!

  Reply

 • Semperfi

  3 stycznia, 2022 at 6:21 pm

  Co za brednie. Nie ma honoru, bo już dawno podałby się do dymisji.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk