Ks. Abp Adrian Galbas: Nasze życie jest w dobrych, Bożych rękach – to jest radość płynąca ze Świąt Bożego Narodzenia!

Karol Kwiatkowski25 grudnia, 20213 min

„Często składamy sobie życzenia, mówiąc: «Wesołych Świąt!». Wesołość jest czymś zewnętrznym, a Święta Bożego Narodzenia nie mają nas rozhuśtać, nie mają być chwilowym upajaczem. Radość jest czymś większym. To stan ducha, który wypływa z przekonania, że moje życie jest w dobrych, Bożych rękach. One są silniejsze od wszystkich nieszczęść – i to jest radość Bożego Narodzenia! – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. abp Adrian Galbas SAC.

„Jako ludzie wierzący szukamy tego, co jest istotą tych Świąt. One oczywiście w tym zewnętrznym aranżu będą po raz kolejny smutniejsze z powodów pandemicznych i całego trudnego roku 2021, ale istota tych Świąt jest w Ewangelii. Istotą jest niezwykłe spotkanie z Maryją i Józefem” – stwierdził rozmówca Marcina Fijołka.

„Ta Ewangelia jest bardzo szorstka, twarda, przyziemna. Maryja i Józef podejmują konkretne wybory, które są konsekwencją ich «Fiat». Mnie w tej Ewangelii porusza ten wielki kontrast. Z jednej strony jest świat zewnętrzny – podobnie jak dzisiaj – niespokojny, trudny. Z drugiej strony widzimy tu spokój. W Maryi i Józefie jest spokój. Oni w tym małym zapłakanym dziecięciu, które wygląda jak każde inne rodzące się dziecko, widzą Syna Bożego. Oni wierzą w Słowo, które wcześniej otrzymali” – podkreślał ks. arcybiskup.

„Często składamy sobie życzenia, mówiąc: «Wesołych Świąt!». Wesołość jest czymś zewnętrznym, a Święta Bożego Narodzenia nie mają nas rozhuśtać, nie mają być chwilowym upajaczem. Radość jest czymś większym. To stan ducha, który wypływa z przekonania, że moje życie jest w dobrych, Bożych rękach. One są silniejsze od wszystkich nieszczęść – i to jest radość Bożego Narodzenia! – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: Siódma9

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk