Kaczyński: Nie ma sensu wprowadzać restrykcji, skoro nie da się sprawić, by były stosowane

Karol Kwiatkowski25 grudnia, 20213 min

– Bylibyśmy w dużo lepszym położeniu, gdyby większa liczba naszych obywateli się zaszczepiła – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o strategię rządu w walce z pandemią Covid-19.

W rozmowie z „Gazetą Polską” prezes PiS był pytany m.in., czy w związku z pojawieniem się wariantu Omikron koronawirusa planowane jest wprowadzenie w Polsce lockdownu.

– Próbujemy podążać drogą liczenia się z realiami. Naprawdę nie kierujemy się żadnym oportunizmem politycznym – przekonywał w odpowiedzi Kaczyński.

– Kierujemy się przede wszystkim kwestią egzekwowalności ewentualnych ograniczeń. Nie ma sensu wprowadzać restrykcji, skoro nie da się sprawić, by były stosowane – ocenił prezes PiS, dodając, że rządzący mają „świadomość wielkiej niechęci społeczeństwa do ograniczeń, nie mówiąc już o lockdownie”.

– Z drugiej strony musimy walczyć o utrzymanie systemu ochrony zdrowotnej. Wszystko wskazuje jednak, że Omikron tworzy nową sytuację – taką, w której trzeba odrzucić wszystkie względy i podjąć daleko idące decyzje – zaznaczył Kaczyński. – Nie możemy dopuścić do załamania się ochrony zdrowia, a wraz z nią gospodarki, a nawet państwa. Jedyną szansą są szczepienie i trzeba doprowadzić do tego, by liczba zaszczepionych radykalnie wzrosła. Obawiam się, że nie ma wyboru – stwierdził, dodając, że „bylibyśmy w dużo lepszym położeniu, gdyby większa liczba naszych obywateli się zaszczepiła”. – Gorąco do tego zachęcam- zaapelował.

Źródło: rp.pl/ GP

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × jeden =