Zamęt w Bożej owczarni – książka Lamonta i Pierantoniego

Nasza Polska17 grudnia, 20214 min

Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów (Dz 20, 29-30).

Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go (…). Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata (Mt 18, 15).

Historia Kościoła powszechnego to dzieje nieustannej walki o zbawienie dusz. Nauka, jaką dwa tysiące lat temu głosił Pan Jezus, a po Nim Jego uczniowie, docierała do wielu ludzi o różnym stanie wiedzy i rozmaitych postawach duchowych. Naturalnym było więc zjawisko, że z czasem niektórzy z wiernych potrafili interpretować słowa Ewangelii na własny sposób, niekoniecznie jednak zgodny z Jej wykładnią i duchem. Kościół nieustannie musiał więc stać na straży czystości nauki i dzieło to wydaje się nie mieć końca, wciąż bowiem znajdują się chrześcijanie, gotowi w imię pewnych idei naginać lub wręcz łamać zasady płynące z Pisma Świętego oraz Tradycji, dwóch filarów katolickiej wiary. Jednak im wyżej w kościelnej hierarchii stoją ci głoszący błędy wierni, tym większy zamęt są w stanie zasiać w Bożej owczarni. Co natomiast stałoby się, gdyby wypaczeń nauki Kościoła dokonywał sam wikariusz Chrystusa?

„Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji” to książka Johna T. Lamonta i Claudia Pierantoniego, zawierająca świadectwa odzewu duchownych oraz świeckich wiernych na niepokojącą sytuację, za jaką uznano ogłoszenie przez papieża Franciszka adhortacji pt. Amoris Laetitia, w związku z zawartymi w niej treściami. W publikacji zawarto sześć dokumentów, m.in. pytania czterech kardynałów (Waltera Brandmüllera, Raymonda L. Burke’a, Carla Caffarry i Joachima Meisnera), tzw. Dubia, których autorzy pragną rozwiania wątpliwości na temat spójności zawartości papieskiego dokumentu z nauczaniem Kościoła. Katoliccy hierarchowie oraz uczeni, szczegółowo analizując treść adhortacji pod kątem prawowierności, w trosce o dobro wspólne stawiają szereg pytań i dzielą się wątpliwościami, jakich można doświadczyć katolik, pragnący jednocześnie uznawać poglądy głoszone przez papieża i stać wiernie przy nauce Kościoła.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pozycją, która przybliża Czytelnikowi wiele istotnych zagadnień z zakresu naszej wiary. Książkę mogą Państwo nabyć na stronie Wydawnictwa 3DOM

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk