Siarkowska: Prawa obywatelskie i prawa człowieka stają się warunkowe

Magdalena Targańska8 grudnia, 20214 min

Posłanka Anna Maria Siarkowska zdecydowanie sprzeciwia się działaniom Ministerstwa Zdrowia. – Prawa obywatelskie i prawa człowieka stają się warunkowe – ostrzega.

Mimo, że kilka dni wcześniej minister zdrowia przyznał, że obostrzenia nie są skutecznym narzędziem w walce z pandemią, wczoraj Ministerstwo Zdrowia ogłosiło kolejne obostrzenia. Adam Niedzielski zapowiedział też wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla trzech grup zawodowych w Polsce – medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych.

Obostrzenia i obowiązek szczepień spotkało się ze sprzeciwem Konfederacji, która od początku pandemii zdecydowanie sprzeciwia się jakiejkolwiek formie różnicowania sytuacji prawnej obywateli ze względu na zaszczepienie bądź niezaszczepienie się przeciwko COVID-19. Na takie rozwiązania nie zgadzają się także politycy Solidarnej Polski i część posłów PiS.

Anna Maria Siarkowska nie raz wzywała władze do opamiętania. Tym razem także zabrała głos.

„Odchodzimy właśnie od wolności rozumianej jako pełna wolność osobista, ograniczona tylko tym, czego robić nie wolno, na rzecz wolności do tego, na co otrzymamy wyraźne pozwolenie. I jest to globalna zmiana” – napisała na swoim Facebooku.

„Prawa obywatelskie i prawa człowieka stają się warunkowe. Rób to, czego wymaga od ciebie władza, to może pozwoli ci iść do pracy, sklepu albo odwiedzić bliskich. Jeśli będziesz nieposłuszny, odbiorą ci możliwość wykonywania zawodu, swobodnego poruszania się a nawet zamkną w więzieniu. Na twój koszt, rzecz jasna.

I będą to mogli robić wielokrotnie. Jeśli nie zapłacisz, zlicytują twój majątek. To jest nowy świat, który właśnie jest budowany” – napisała Siarkowska.

Źródło: Facebook

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 + 3 =