Lewica „martwi się”, że obowiązek szczepień dopiero w marcu i nie dla wszystkich

Karol Kwiatkowski8 grudnia, 20212 min

Jako Lewica martwimy się, że rząd chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup zawodowych dopiero (!) w marcu, kiedy będzie już trwała piąta fali pandemii koronawirusa – powiedział w Polsat News poseł Lewicy, Maciej Gdula.

– Cieszę się z samej idei pomysłu, natomiast martwi mnie, że takie działania miałby być podjęte dopiero od marca – stwierdził Gdula. Jego zdaniem, „to są działania zdecydowanie za późno”. Poseł Lewicy uważa, że w marcu możemy mieć już doczynienia z piątą falą.

– Natomiast Lewica uważa, że powinny być wprowadzone obowiązkowe szczepienia dla wszystkich obywateli – powiedział Maciej Gdula. – Zachęcam posłów PiS do przyjęcia takiej ustawy, gdyż może nie wszyscy w tym klubie się z tym zgadzają, ale ufam, że znajdzie się inna większość w Sejmie, która poprze ten pomysł.

Poseł mówił również o sytuacji międzynarodowej Ukrainy. – Jesteśmy najbliższym sąsiadem Ukrainy, dlatego Polska zdecydowanie powinna być uwzględniona w rozmowach prezydenta Bidena z Putinem. Niestety rząd PiS prowadzi słabą dyplomację i Polska nie siedzi przy stole przy tych rozmowach – stwierdził.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk