Kulesza: jestem chory i wszystko wskazuje na to, że to koronawirus, więc założyłem maseczkę

Karol Kwiatkowski8 grudnia, 20213 min

Dzisiaj wyjątkowo w maseczce. Jestem chory i wszystko wskazuje na to, że to KORONAWIRUS, więc założyłem maseczkę – napisał na Twitterze poseł Konfederacji Jakub Kulesza.

Dzisiaj wyjątkowo w maseczce. Jestem chory i wszystko wskazuje na to, że to KORONAWIRUS, więc założyłem maseczkę. Nie wiem tylko który to wariant – OC43 czy 229E. Niestety @elzbietawitek poinformowała mnie, że i tak jestem wykluczony z posiedzenia :(” – ironizował poseł.

Przytoczone przez Kuleszę „warianty” OC43 i 229E to prawdopodobnie skróty od HCoV-229E, HCoV-OC43, czyli ludzkich koronawirusów o niskiej patogenności, które odpowiadają za sezonowe, zwykle łagodnie przebiegające zakażenia dróg oddechowych.

Wiele osób nie zrozumiało ironii i krytykowało posła Kuleszę, m.in. dziennikarz Samuel Pereira: „Jest pan niezaszczepiony, zakażony koronawirusem i przyszedł do Sejmu na posiedzenie, czy to jakiś głupi żart?”.

Natomiast europoseł Lewicy, Robert Biedroń napisał również na TT: „Szkoda, że iloraz inteligencji wszystkich radykałów opłacanych przez Kreml, nie jest taki sam jak Posła Kuleszy, bo mielibyśmy szansę na przełom. Przypomnę – świadomie narażanie życia i zdrowia innych jest karalne, ale mimo Pańskiej OGROMNEJ nieodpowiedzialności – życzę zdrowia!”.

Żródło: Twitter

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk